YEDEK CİHAZ KAYIT - Mİ NOTE 8

1- Ayarlar Telefon hakkında kısmına girilir.

2- MIUI Sürümü kısmına 7 defa üst üste dokunarak geliştirici seçenekleri aktif hale getirilir.

3- Ayarlar – Ek Ayarlar Kısmına giriş yapılır.

4- Ayarlar – Ek Ayarlar Kısmından Geliştirici Seçeneklerine giriş yapılıp USB Hata Ayıklama – USB Üzerinden Yükle – USB hata Ayıklama ( Güvenlik Ayarları ) Seçenekleri Aktif hale getirilir.  

5- USB hata Ayıklama ( Güvenlik Ayarları ) Seçeneği Yukarıdaki resimdeki şekilde aktif hale gelebilmesi için adım adım onay uyarısı vermektedir bu adımlar sırasıyla onaylanır.

6 – USB Üzerinden Yükle Seçeneği aktif hale getirilmesi için mi hesabı açılması gerekmektedir.

7 – Yukarıdaki tüm adımlar yapıldıktan sonra yedek cihaz mce hedef port’a takılır. Yukarıdaki görseldeki gibi mce üzerinde uyarı çıkar telefon üzerinden aşağıdaki görseldeki gibi mce yüklenmesi istenir yükle butonuna basarak mce telefona kurulur.

8 – Yukarıdaki görseldeki gibi mce telefona kuruldukdan sonra aşağıdaki görselde bulunan uyarı çıkar.

9 – Yukarıdaki görselde bulunan uyarı çıktığında telefonun ekranına otomatik aşağıdaki görsel gelir ve otomatik başlatma seçeneği aktif hale getirilir.

10 – MCE ekranında Diğer Seçenekler kısmından yedek cihaz kaydedin butonuna tıklanır.

11 – Yukarıdaki görseldeki gibi uyarı çıkar burada mi hesabının kapatılması istenmektedir mi hesabı kapatıldık dan sonra tekrar dene diyerek bir sonraki adıma geçilir. 

12 – Yukarıdaki görseldeki gibi uyarı çıkar burada gmail hesabından çıkış yapılması istenmektedir gmail hesabından çıkış yapılıp tekrar dene diyerek bir sonraki adıma geçilir.

13 – Cihazın içerisinde varsa sim kart – ve hafıza kartı çıkarıldık dan sonra devam et butonuna tıklanır ve cihaz sıfırlama işlemi başlar.

14 – En son özet ekranı gelir bitir butonuna tıklanarak işlem başarılı bir şekilde tamamlanır.